Narzeczeni

2082

Twój IP: 54.162.107.122
2017-09-20 23:26

Z radością informuję, że od 7 października 2017 r., na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach rozpocznie się druga edycja rocznych Studiów Podyplomowych Rodziny. Studia przeznaczone są dla osób świeckich, chcących zaangażować się w posługę jako doradcy życia rodzinnego, dla kapłanów, chcących pogłębić swoją wiedzę na temat zagadnień związanych z duszpasterstwem rodzin oraz dla osób zainteresowanych problematyką rodziny. Szczegółowe informacje na stronie Wydziału Teologicznego, u Pani Ludmiły Lach-Bartlik (tel. 323569056) lub u kierownika studiów ks. Antoniego Bartoszka (antbar@poczta.onet.pl). Składanie dokumentów 1-27 września w sekretariacie Wydziału. Z racji tego, że są to studia podyplomowe, wymagane jest posiadanie jakiegokolwiek dyplomu szkoły wyższej (wystarczy licencjat).Z radością informuję, że od 7 października 2017 r., na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach rozpocznie się druga edycja rocznych Studiów Podyplomowych Rodziny. Studia przeznaczone są dla osób świeckich, chcących zaangażować się w posługę jako doradcy życia rodzinnego, dla kapłanów, chcących pogłębić swoją wiedzę na temat zagadnień związanych z duszpasterstwem rodzin oraz dla osób zainteresowanych problematyką rodziny. Szczegółowe informacje na stronie Wydziału Teologicznego, u Pani Ludmiły Lach-Bartlik (tel. 323569056) lub u kierownika studiów ks. Antoniego Bartoszka (antbar@poczta.onet.pl). Składanie dokumentów 1-27 września w sekretariacie Wydziału. Z racji tego, że są to studia podyplomowe, wymagane jest posiadanie jakiegokolwiek dyplomu szkoły wyższej (wystarczy licencjat).
Zajęcia dla słuchaczy, którzy rozpoczną studia w październiku 2017 roku, będą odbywały się w każdą sobotę od 14.10 do 9.12, poza Świętem Narodowym (11.11),w godz. 8.00-16.30. Opłata: 2000 zł.
Ks. dr hab. prof. UŚ Antoni BartoszekKierownik Studiów Podyplomowych RodzinyDziekan Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach

WYPOWIEDZI SŁUCHACZY STUDIÓW PODYPLOMOWYCH RODZINY 2017:

"Bardzo całościowa wiedza praktyczna na temat życia i problemów rodziny i małżeństwa, zaczynając od Biblii, przez prawo i teologię, psychologię i pedagogikę. Także przydatna najnowsza wiedza i umiejętności dotycząca metod naturalnego planowania rodziny. Studia to bardzo dobre narzędzie dla osób odpowiedzialnych za rodzinę i małżeństwa w każdym aspekcie". (Grzegorz Olszewski).

"Podyplomowe Studia Rodziny są dla mnie okazją do spojrzenia na zagadnienie rodziny, ludzkiej miłości i płodności, w sposób wielowymiarowy i pełen prawdziwej powagi. Mimo tego, że studiowałem wcześniej nauki poświęcone psychologii rodziny, dopiero podejście do tematyki rodziny w Wydziale Teologicznym dało mi dobrze osadzoną etycznie, a jednocześnie precyzyjną pod względem merytorycznym, wiedzę o prawidłowościach regulujących funkcjonowanie tej podstawowej formy życia wspólnotowego człowieka". (Marcin)

"Podyplomowe studia rodziny poszerzyły moją wiedzę z zakresu etyki seksualnej, bioetyki, psychologii i pedagogiki rodziny, Studia te umożliwiły poznanie wielu osób, które moją doświadczenie w pracy z małżeństwem, spotkania te bardzo mnie ubogaciły. Wykłady bardzo ciekawe, tematy bardzo aktualne, zagadnienia współczesne".

"Szeroka wiedza z zakresu nauk o rodzinie, pozwoliła mi na nowo zawalczyć o moje małżeństwo i odsunąć widmo rozwodu".

"Skoro trzeba się ciągle dokształcać głównie zawodowo, to dlaczego nie dokształcać w temacie rodziny, która jest dla mnie najważniejsza. Chcą być doradcą rodziny, szczególnie i na pierwszym miejscu dla swoich dzieci".

"Mam wrażenie, że wiele problemów, nie tylko osobistych, ale nawet cywilizacyjnych wynika z kryzysu małżeństwa. Podyplomowe Studia Rodziny dające bardzo merytoryczną wiedzę na temat małżeństwa i rodziny, są niewątpliwie krokiem w dobrą stronę". (Bogusław)

"Studia Podyplomowe Rodziny ubogaciły mnie od względem zdobytej wiedzy, ale i duchowo. Uzyskałam informacje jak głosić naukę Kościoła, jak dawać świadectwo swojego życia, że Pan Bóg jest ważny, że życie małżeńskie jest dobre. Jeszcze bardziej otwarłam się na drugiego człowieka. Wiem, że miłość to odpowiedzialność. Małżeństwo jest przymierzem miłości, a miłość ciągle wzrastać. Cudownie spędzony czas. Wspaniali wykładowcy". (Beata Telatrycka-Kocot)

"Studia o rodzinie dostarczają mnie jako kapłanowi ogromu usystematyzowanej wiedzy. Umożliwiają duszpasterzowi spotkanie z osobami świeckimi, które przyjęły treści zajęć za sposób własnego życia małżeńskiego i rodzinnego. Nie należy przeliczać wydanych pieniędzy na osobistą formację, z której nie jest się nigdy zwolnionym; dotyczy to również czasu, jaki przeznacza się na to. Studia stanowią istotną pomoc w posłudze kapłańskiej; są przydatne do rozmów duszpasterskich i do posługi w konfesjonale" (ks. Hubert Pasoń)